top of page
2017-Logo-PNG-Transparent-Backround.png

GYROTONIC® EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMI

Art of Exercising and Beyond®

Neden GYROTONIC® Seviye 1 Programını Almalıyım?

  • GYROTONIC® Prensiplerinin derinlemesine keşfetin ve seviye 1 hareket dizilimlerini kalifiye bir GYROTONIC® Master Eğitmeninden öğrenin.

  • GYROTONIC® Pulley Tower Ünitesinde GYROTONIC® Seviye 1 egzersiz dizilimlerini nasıl profesyonelce öğreteceğinizi öğrenin.

  • GYROTONIC® Seviye 1 Eğitmenleri,özel ekipman kursları da dahil olmak üzere, özelleştirilmiş Gyrotonic eğitmenlik kurslarına katılmaya hak kazanır.

1.BASAMAK

GYROTONIC® Pre -Training (Ön-Eğitim) Kursu

Amaç:

 

GYROTONIC® Seviye 1 egzersizleri hakkında temel bilgilere sahip olmak ve öğrencileri fiziksel olarak GYROTONIC® Seviye 1 Temel kursuna hazırlamak. Bu kurs sırasında öğrenciler deneyim kazanmaya ve Pre-Training Kursu egzersiz listesindeki bütün egzersizleri kişisel olarak anlamaya odaklanır.

Ön Koşullar:

Seviye 1 listesinde bulunan temel egzersizler hakkında temel bilgilere sahip deneyimli bir GYROTONIC® öğrencisi olmak. Öğrenciler, bu kursa kaydolmadan önce Certified Gyrotonic Trainer ile en az on veya daha fazla ders almış olmalılardır.

Öğrenciler GYROTONIC® 1. Seviye Pre-Training Kursu’nu başarıyla tamamladıktan sonra GYROTONIC® 1. Seviye Foundation Kursu çalışmasına devam edebilirler.

Foundation Kursu, Pre-Training Kursunu takip eden bir hafta ile üç ay süre aralığında yapılmalıdır.

Eğitim süresi: Minimum 6 gün / 30 saat

2. BASAMAK

GYROTONIC® Foundation Kursu (Temel Eğitim) Kursu

Amaç:

 

GYROTONIC® 1. Seviye müfredatı hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamak ve aday eğitmenlere bu egzersizleri öğrencilerine aktarabilmek için gereken belirli becerileri ve teknikleri sağlamak.

Bu kurs sırasında bir GYROTONIC® Master Trainer'ı, GYROTONIC® Seviye 1 egzersiz müfredatının temelinde yatan öğretim tekniklerini ve ilkelerini anlatır ve eksiksizce GYROTONIC®, Seviye 1 egzersiz müfredatını öğretir.

Ön Koşullar:

GYROTONIC® 1. Seviye Pre-Training (Ön-Eğitim) eğitimin başarıyla tamamlanması. Aday eğitmenler GYROTONIC®1. Seviye Foundation kursunu başarıyla tamamladıktan sonra GYROTONIC® Çırak olarak kabul edilirler.

Başarıyla tamamlandığı taktirde:

Bu aşamada GYROTONIC® Seviye 1 Çıraklık dönemi başlar ve çırak eğitmenler öğrendikleri GYROTONIC Seviye 1 egzersizlerini öğretmeye başlayabilirler.

Çıraklık lisansı 1 yıl boyunca geçerlidir.

Bir yıllık çıraklık döneminde, öğrenciler Gyrotonic Level 1 Çıraklık Değerlendirme Kursunu, öğretme saatlerini ve Gyrotonic Final Sertifika Kursunu tamamlayacaklardır.


Öğrenciler, Final Sertifika Kursu’na katılmadan önce kişisel uygulamada en az altı ay harcamalı ve eğitim alıştırması yapmalılardır.

Eğitim süresi: En az 12 gün / 60 saat

3. BASAMAK

GYROTONIC® Apprenticeship (Çıraklık Eğitimi)

Amaç:

 

GYROTONIC® Seviye 1 çıraklarının, GYROTONIC® Level 1 Foundation ders materyallerini daha iyi anlamalarını ve GYROTONIC® Level 1 Final Sertifika Kursu için hazırlanmalarını sağlamak.

Çıraklık dönemi en az altı ay en çok bir yıl sürebilir.

Staj döneminde öğrencilerin 60 saat !eğitim müşterisi” ile çalışmaları ve en az 30 denetimli staj saatlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Çıraklar, altı günlük GYROTONIC® Çıraklık Kursunu veya GYROTONIC® Foundation Kursu'nu yeniden alarak, GYROTONIC® Master Trainer'ın rehberliği ve denetimi altında, denetimli çıraklık inceleme ders saatlerini tamamlarlar.

Ön Koşullar:

GYROTONIC® 1. Seviye Temel kursunu başarıyla tamamlama

Başarıyla tamamlandığı taktirde:

Çıraklar 6 ay -1 yıl boyunca tüm çıraklık gereksinimlerini başarıyla tamamladıktan sonra GYROTONIC® Seviye 1 Final Sertifika Kursu'na geçebilirler. GYROTONIC® Level 1 Çıraklık Değerlendirme Kursu ile GYROTONIC® Final Sertifika Kursunu arasında en az iki hafta geçmelidir.

Süre: 6/12 ay

4. BASAMAK

GYROTONIC® Final Certificate Course (Final Setifika Kursu)

Amaç:

 

Kursun iki farklı amacı vardır. Bu hem bir eğitim kursudur, hem de öğrencilerin öğretim becerilerinin ve GYROTONIC® 1. Seviye müfredatı hakkındaki anlayışlarının pratik bir değerlendirmesidir.

Bu kursu başarıyla tamamlamak için çırakların fiziksel olarak çalışmaları ve GYROTONIC® 1. Seviye Temel Ders müfredatındaki alıştırmalar ve ilkeleri iyi anladıklarını göstermeleri gerekir.

Ayrıca, çırakların GYROTONIC® Seviye 1 Foundation Kursu kılavuzunu referans alarak, çalıştırdıkları kişiye uygun sözlü ve fiziksel rehberlik ile yardımcı oluşları değerlendirilir.

Ön Koşullar:

GYROTONIC® çıraklık gerekliliklerinin başarıyla tamamlanması. Temel eğitim ile final sertifika kursu arasında en az altı ay geçmelidir.

Başarıyla tamamlandığı taktirde:

GYROTONIC® 1. Seviye Final Sertifika Kursu başarıyla tamamlandıktan sonra, öğrenciler Sertifikalı GYROTONIC® Eğitmenleri olarak kabul edilir ve ticari marka kullanım lisansları verilir.

GYROTONIC®1. Düzey Öğretmen Eğitim Programı'nın başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, öğrenciler GYROTONIC® Uzmanlıklı Dersleri ve GYROTONIC® Uzmanlıklı Ekipman kurslarına da kaydolabilirler.

Eğitim süresi: 3 Gün/ 17 saat

bottom of page